Як гроші українців летять до Росії через нелегальні лотереї

Гральний бізнес в Україні законодавчо заборонений уже цілих 10 років. Але гральні заклади в Україні можна зустріти чи не на кожному кроці. Ще вчора був магазин косметики – сьогодні “Космолот”. Агент програми “ЦРУ” Назар Задорожний із “Каналу 24” проник всередину імперії ігрових залів, аби визнати, як працюють незаконні ігрові точки прикриваючись лотереями, кому це вигідно і що робитимуть із ігровою проблемою законотворці.

Ось що дізнався агент програми “ЦРУ” і про що йдеться у сюжеті.

По-перше, більшість незаконних ігорних точок працює під прикриттям державних лотерей – використовуючи їхні логотипи, і навіть ліцензії. Це дозволяє їм успішно відвертати увагу правоохоронних органів.

По-друге, оператори легальних лотерей часом навіть не в курсі, що їхні атрибути використовуються для подібної діяльності. І хоча деякі з легальних операторів, як, наприклад, “МСЛ” про якого йдеться в сюжеті, подають заяви до поліції про те, що під їхнім брендом діє азартний бізнес, правоохоронці не спішать реагувати на такі звернення.

По-третє, у своїй діяльності нелегальний азартний бізнес використовує програмне забезпечення, розроблене в Росії, і відраховує на адресу країни-агресора частину коштів, отриманих з українських громадян. При цьому російська програма не має жодного відношення до лотереї і налаштована таким чином, що виграти у неї практично неможливо. Так, заклади під назвою “Космолот”, які сьогодні працюють під брендом “Української національної лотерей, використовують саме таке російське ПО – програма “ЦРУ” навела відеодокази.

По-четверте, подібні азартні заклади роблять усе, щоб залучити гравців – пригощають алкоголем, дозволяють курити.

По-п’яте, держава – починаючи з правоохоронних органів, закінчуючи законотворяцями, закриває на подібний стан справ очі. І, схоже, що до виборів ситуація не зміниться.