В Одесі розпочали збір підписів за обмеження реклами гральних закладів

Громадськість Одеси ініціювала суттєве обмеження реклами гральних закладів та казино. Відповідна петиція з’явилася на одеському сайті “Соціально-відповідальний громадянин”.

“Індустрія азартних ігор під виглядом лото-маркетів захоплює Одесу. Кількість подібних закладів в нашому місті перевалила за 300, розташовуються вони як в центрі міста, так і в спальних районах, затягуючи яскравою вивіскою і повністю перефарбованим фасадом будівлі, де розташовується заклад. В результаті все більше людей хворіють на психологічний недуг – ігроманію. Потрапивши в залежність, ігроман готовий йти на будь-які злочини заради задоволення свого потягу, в результаті ламаються долі, страждають сім’ї”, – йдеться у петиції.

Як зазначає її автор, у районах, де відкриваються гральні заклади, погіршується криміногенна обстановка. А суттєві прибутки від грального бізнесу дозволяють йому пропонувати значно вищу ставку оренди приміщень, аніж, наприклад, магазини чи кафе. При цьому місцева влада має зовсім небагато важелів впливу на цей бізнес, оскільки його діяльність керується нормативними актами, які приймаються безпосередньо Кабміном та Верховною Радою.

Автор вважає, що одним з механізмів впливу можуть стати нові “Правила розміщення реклами в місті Одеса”.

“Пропоную “Правилами розміщення реклами в місті Одеса” істотно обмежити/заборонити розміщення реклами подібного роду закладів як на біг-бордах так і на самих закладах. Зокрема заборонити заклеювати вікна плівкою, змінювати колір фасаду будівлі, розміщувати вивіски і рекламу розмірів більш ніж 20 см на 30 см”, – пропонує автор петиції.