Хмельниччина вимагає розібратися з гральним бізнесом

Не так давно ми писали, як депутати міста Кам’янець-Подільського на Хмельниччині одностайно проголосували за те, щоб звернутися із вимогою до президента, Верховної Ради, Кабміну та правоохоронців щодо заборони гральних точок. І от з аналогічною вимогою до керівництва країни виступили депутати обласного центру – міста Хмельницького.

Відповідний проект рішення депутатів Хмельницької міської ради розміщено на її офіційному сайті.

Спонукала депутатів підготувати цей документ петиція, яка надійшла від мешканців міста щодо заборони розташування гральних закладів у житлових будниках. У документі, зокрема, говориться:

“Розглянувши електронну петицію стосовно заборони розташування державних лотерей (ігрових автоматів) в житлових будинках… виконавчий комітет міської ради вирішив:

–  Взяти до відома електронну петицію щодо заборони розташування державних лотерей (ігрових автоматів) в житлових будинках.

– Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Національної поліції України щодо внесення змін до законодавства, регулюючого сферу азартних ігор, про упорядкування діяльності та розташування гральних закладів (додається)…”.

У самому ж проекті звернення депутати вимагають:

“1. Затвердити механізм перевірок діяльності суб’єктів господарювання, які під виглядом операторів державних лотерей надають тіньові послуги у сфері грального бізнесу.

2.Забезпечити притягнення суб’єктів господарювання за здійснення незаконної діяльності у сфері грального бізнесу до відповідальності, передбаченої Законом України “Про заборону грального бізнесу в Україні” та Кримінальним кодексом України.

3. Внести зміни до діючого законодавства, які передбачатимуть застосування єдиних підходів щодо визначення механізму державного регулювання сфери азартних ігор, у тому числі лотерей в Україні, упорядкування діяльності та розташування гральних закладів, що при збереженні прибутковості сфери азартних ігор, забезпечуватиме наповнення державного та місцевих бюджетів, а також захист законних прав та інтересів громадян України”.