Комусь добряче припекло? ДБР накинулось на НАБУ за викриття нелегальних гральних схем

В Україні мало кого здивуєш епізодами протистояння різних силових структур. Але ця справа дивує своїм підтекстом: Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти працівників Національного антикорупційного бюро за те, що останні… хотіли викрити нелегальний гральний бізнес у Запоріжжі.

Про деталі цієї історії пише агентство “Українські Новини”.

Як пишуть журналісти УН із посиланням на матеріали судової справи, слідчим відділом Центрального апарату Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, що розпочато 1 жовтня 2018 року, за фактом організації співробітниками другого підрозділу НАБУ незаконної господарської діяльності, грального бізнесу, а також за фактом надання неправомірної вигоди посадовим особам Головного управління Національної поліції у Запорізькій області з метою їх подальшого викриття.

Справу відкрито за ч. 2 ст. 370 (провокація хабара), ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) та ст. 203-2 (заняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу.

“ДБР встановило, що співробітник НАБУ, використовуючи документи на чуже ім’я, в серпні 2017 року прибув у Запоріжжя з метою організації діяльності залу ігрових комп’ютерів. З метою організації роботи грального закладу агент НАБУ підшукав приміщення на вул. Сталеварів, 17, яке належить ТОВ “Термінал”, і орендував його. В подальшому в зазначеному приміщенні була організована робота залу ігрових комп’ютерів в кількості 20 штук. Слідчі ДБР встановлюють процес отримання агентом НАБУ документів на ім’я фізичної особи-підприємця, під ім’ям якого був відкритий зал ігрових автоматів”, – говориться у матеріалах справи.

У той же час, раніше місцеві ЗМІ в Запоріжжі писали, що ситуація виглядає зовсім інакше: агент НАБУ з оперативним ім’ям Руслан Шпак брав участь в операції по викриттю організованої злочинної групи, до складу якої входили керівники правоохоронних органів.

І саме для спецоперації співробітники НАБУ під прикриттям відкривали гральний зал.

Згідно з оперативним задумом, детектив НАБУ в кінці 2017 під виглядом столичного бізнесмена і благодійника з планами відкриття грального залу в Запоріжжі вийшов на довірену особа начальника поліції Запорізької області Олега Золотоноші, який був звільнений в травні 2018 року.

За домовленістю, агент Шпак щомісяця передавав довіреній особі Золотоноші по 2 тис гривень за кожен ігровий комп’ютер в гральному залі.

Пізніше стало відомо, що Шпак, будучи штатним співробітником НАБУ, брав кредити, використовуючи документи оперативного прикриття.