Хто стоїть за київською ігоркою: журналісти ІCTV влаштували рейд гральними закладами столиці

В Україні процвітають нелегальні казино, хоча за законом такі заклади заборонені. Втім, вони приховано працюють і немало заробляють. Поліція і місцева влада нічого вдіяти не можуть і прямо говорять, що кришують гральний бізнес – високопосадовці.

Про це йдеться у сюжеті журналістів ICTV, які відвідали низку гральних закладів у столиці.

В закладах у свою чергу запевняють, що люди, начебто, грають на віртуальні гроші. І все… безкоштовно. А каса в залі – виключно для тих, хто хоче віддати кровні добровільно. Водночас на таких точках, попри заборону закону, дозволяють курити (запевняють, що попільнички – для цукерок), а щоб мотивувати гравців – їм безкоштовно наливають алкоголь.

У столичній поліції визнають, що проблема є. Уже цього року слідчі провели понад 30 обшуків гральних закладів. На експертизу віддали 400 комп’ютерів. Та їхня перевірка може тривати до пів року і як правило довести порушення закону важко. Бо інформація при відключенні серверів часто самознищується.

У КМДА натякають, за цим бізнесом надто впливові люди, тому боротися з ними важко.

“Ми стикаємося з різними труднощами – коли виїжджаємо демонтувати тимчасову споруду (з гральними автоматами, – ЛЛ) – буває, що одночасно підбігають чотири людини і пробивають колеса”, – розповів журналістам Тарас Панчій, заступник директора департаменту міського благоустрою КМДА.