Букмекерська контора на річковому вокзалі і “законність”: де тут підміна понять

Тут днями журналісти видання БЖ спробували “відмити” розташування грального закладу Pari Match на Річковому вокзалі в Києві, поговоривши з адміністрацією будівлі та юристами. У них якось вийшло, що все виглядає,  начебто, пристойно і ба, навіть законно. Хочемо їм пояснити, де вони помиляються, на простому прикладі.

Уявіть собі, що якась велика торгівельна мережа має ліцензію на продаж слабоалкогольних напоїв – тих же сидру й пива (це у нашому випадку буде лотерейний оператор “УНЛ”).

І тут під вивіскою цієї мережі, прикриваючись її ліцензією на “слабоалкоголку”, відкриваються мережі магазинів з продажу міцного спиртного. Але, щоб приховати це, замість горілки вони вказують – “сидр прозорий”, замість коньяку – “пиво дубове”, замість віскі – “ель бурштиновий”. Саме так діють сьогодні тисячі PariMatch-ів “Космолотів” та інших. Вони пропонують людям не державну лотерею (слабоалкогольний напій) – а букмекерство, гральні автомати, казино й інші “міцні” ігри на гроші, які заборонені в Україні законом. Але у паперах вказано – “пиво”.

То скажіть, панове з БЖ, законна ця ситуація?

А то у вашому матеріалі читаємо, що, мовляв, “БЖ вдалося дізнатися, що Річковий вокзал уклав договір з Pari Match і автомати розташовані в узгодженні з адміністрацією Річкового”.

Та хоч з чортом вони можуть “узгоджувати”, якщо їхня діяльність у принципі незаконна!

А у випадку з появою цієї гральної контори на річковому вокзалі – напрошується ще й інша аналогія – відкриття наливайки  на території магазину дитячих іграшок. Це теж можна провести “законно” по документам. Ви таке теж виправдаєте?