Найбільш ефективно, коли поліція бореться з гральним бізнесом разом з громадськістю – керівництво Нацполіції Київщини

Покарання за зайняття гральним бізнесом має бути жорсткішим, адже сьогодні воно, на жаль, не відповідає тяжкості злочину.

Про це в інтерв’ю виданню “Моя Київщина” заявив голова Нацполіції Київської області Андрій Нєбитов.

“Є приклади по Бориспільщині, де відбулася низка закриттів гральних автоматів з вилученням техніки. Але це ефект трьох днів, адже знову закуповується техніка і по об’ємам затрачених коштів на її закупку вона себе виправдовує. Тому власники гральних автоматів і організатори цього бізнесу не переймаються закриттям цих салонів.  Є в нас і випадки притягнення до відповідальності організаторів цих мереж і на це витрачається чималий ресурс. Управлінням захисту економіки доводиться проводити тривалі відпрацювання, аби вийти на організаторів і задокументувати їх злочинну діяльність. Це не так швидко, адже треба зібрати серйозні докази, аби в суді вони були дійсно притягнуті до кримінальної відповідальності”, – розповів Нєбитов.

За його словами, надзвичайно позитивний ефект у справі боротьби з нелегальною ігоркою дала співпраця поліцейських і громадськості.

“Якщо говорити щодо ситуації на Бориспільщині, то там  активні громадяни повідомили поліцію, яка виїхала із невідкладними обшуками за адресами салонів. Потім ті ж самі громадські активісти контролювали, аби в зали знову не завозились гральні автомати. Саме такі дії – найбільш ефективні, коли поліція працює разом із громадськістю”, – повідомив поліцейський чиновник.

Він також зазначив, що, на жаль, є факти, коли співробітники правоохоронних відомств “кришують” гральний бізнес. До таких перевертнів, на його думку потрібно ставитися так само як і до тих людей, хто “кришує”, наприклад, незаконний обіг наркотиків.

“Така інформація є, і я вважаю що її повинні відпрацьовувати і відпрацьовує відділ внутрішньої безпеки. Якщо є змова правоохоронця з організаторами грального бізнесу, однозначно треба таких працівників притягати до відповідальності. Різниці немає, чи це вимагання, чи це незаконний обіг зброї, чи це торгівля наркотиками. Якщо до цього причетний правоохоронець, він стає одним із членів організованої злочинної групи і повинен також притягатися до відповідальності”, – заявив голова Нацполіції Київщини.