Лотерея по паспорту: Ніколов вказав на відвертий ідіотизм нового законопроекту

Відомий журналіст, автор “Наших грошей”, проаналізував текст законопроекту щодо легалізації грального бізнесу, який уряд пропонує прийняти Верховній Раді. І, очікувано, знайшов у ньому низку серйозних недоліків, які, зокрема, стосуються розділу про лотереї.

Аналіз Ніколовим законопроекту викладено у статті “У Зеленського легалізують ігровий бізнес для “обілєчіванія” Кабміном і Аваковим?”

Як зазначає автор, основна дірка законодавства – “автомат – це теж лотерея”, на яку роками вказують супротивники ситуації, коли нелегальні гральні заклади “мімікрують” під легальні лотереї, зовсім не щезне.

“Лотереям дозволили існувати і у електронному вигляді. Саме тому є враження, що ідеологи законопроекту відразу заточились на салони з Video Lottery Terminal. Це лотомати абсолютно схожі на ігрові автомати…  Законопроект забороняє VLT бути схожими на рулетку чи покер, але проти 5 морквин – знову нема заперечень”, – пише Ніколов.

Він також звертає увагу, що у випадку прийняття закону лотерея, фактично, стане азартною грою. А це означає, що для купівлі, припустімо, звичайного лотерейного квитка знадобиться показувати документи.

“Лотереям дозволили існувати знову ж таки без жодних обмежень щодо житлових будинків. Мета була блага – щоб лотерейні квиточки можна було продавати навіть у продуктових магазинах на касі. Але при цьому лотереї визнали азартною грою, і тут же написали, що в азартні ігри можна грати в салонах лише по пред’явленню паспорта. Ви уявляєте собі як по паспорту будете купувати квиточок?”, – запитує журналіст.