Лижний інструктор для Зеленського, або як з України хочуть зробити гральну чорну діру

В Україні в контексті грального бізнесу наразі намагаються протягнути так званий “мальтійський сценарій”. Для цього навіть замовили з Мальти консультанта – такого собі Маріо Галея. Але далеко не бездоганна репутація цього персонажа, які і самої Мальти, відносно якої в ЕС ведеться безліч розслідувань, пов’язаних з ігоркою, наштовхує на думку, що все це не більше ніж афера, як свого часу у Каськіва з його лижним інструктором.

Про це пише у матеріалі для “Цензора” журналіст Сергій Іванов.

Журналіст нагадує, що наразі Мальта – одна з головних юрисдикцій гемблінгу в світі. Адже ця країна фактично надає правовий “дах” і документи для гемблінгу.

“Оскільки гральна індустрія в ЄС регулюється не єдиним законодавством, а локальними галузевими законами кожної окремої європейської країни, такі дії Мальти викликали постійні конфлікти між учасниками ринку і постійно були предметом судових процесів… Саме мальтійські ліцензії були причиною судів, в результаті яких компанії були оштрафовані на суми до 800 тисяч євро з позбавленням права такої діяльності. Згодом переважна кількість країн ЄС відмежевалися від мальтійської експансії відповідними галузевими законами”, – зазначає Іванов.

Він підкреслює, що низка положень українського проекту закону щодо організації грального бізнесу свідчать про те, що він явно писався за мальтійським сценарієм. Цей висновок підтверджує і залучення мальтійця Маріо Галея, який раніше був генеральним директором мальтійської державної агенції з регулювання лотерей та грального бізнесу LGA (пізніше перейменована у MGA).

“Саме на період його керівництва прийшовся розквіт торгівлі мальтійськими ліцензіями. Про специфіку роботи пана Галея відомо доволі багато. Зокрема, як пише галузевий ресурс “Onlinecasinonews”, букмекери, які отримали ліцензію на діяльність в інтернеті, погоджувалися працювати через інтернет-провайдера “BellMed”, який належав пану Маріо. В 2008 році також був скандал, пов’язаний з видачею Галея ліцензії букмекеру “Betchance”, який не виплачував виграші гравцям. Ліцензію анулювали, але після особистого втручання Маріо, який тоді ще був генеральним директором LGA, її було поновлено. Ось такий персонаж із вражаючим корупційним шлейфом зараз допомагає розробляти закон для Україні. Знаєте, мені це нагадує кейс з “лижним інструктором” і Каськівим“, – зазначає автор статті.