Міністерство фінансів фактично самоусунулось від контролю за лотерейним бізнесом – Геращенко

На відміну від розвинених країн, в Україні держава в особі Міністерства фінансів, як регулятора, повністю виключила себе з процесу контролю за лотерейним бізнесом. Саме це й призвело до сьогоднішньої кричущої ситуації, коли під виглядом лотерей діє гральний бізнес.

Таку думку висловив у ефірі телепрограми “Чому так?” заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

“Легальними з усього спектру цього бізнесу (в Україні) є на сьогодні лише лотереї. Ними займається низка комерційних компаній, котрі мають ліцензії. Міністерство фінансів фактично самоусунулось від контролю за лотерейним бізнесом і на сьогоднішній день фактично ніяк його не контролює. Хоча за правилами Міністерство фінансів, Податкова інспекція повинні бачити, як була здійснена кожна транзакція – скільки громадянин заплатив за купівлю лотерейного квитка, який він отримав виграш, чи не отримав. І щоб усе це обкладалося податком”, – наголосив Геращенко.

У результаті, за його словами, під виглядом лотерей в Україні діє гральний бізнес. “Це дуже значна складна проблема. Часто гральні автомати маскуються під лотерейні”, – підкреслив замміністра.

Геращенко також зазначив, що, у переважній кількості демократичних країн гральний бізнес хоча і дозволений, але дуже жорстко зарегульований державою. Саме це, на його думку, потрібно було зробити в Україні, але досі не зроблено.

“Те, що наша держава 10 років як страус ховала голову в пісок – це проблема для нашої країни. Хоча у бюджет могли б надходити мільярди гривень щорічно. Але держава повинна зарегулювати цю діяльність таким чином, щоб особи до 18 чи 21 року не мали доступу до гри, щоб людина не могла програвати всі свої кошти, щоб держава контролювала виплату податків. Нічого з цього на сьогоднішній день немає”, – наголосив заступник міністра.