По кісточках: експерти препарували законопроект про гральний бізнес

Про слабкі місця запропонованого урядом проекту закону про легалізацію грального бізнесу (того його варіанту, який став доступним громадськості завдяки журналістам) ЗМІ згадували вже чимало.

Прес-конференція журналіста Юрія Ніколова та екс-уповноваженої АМКУ Агії Загребельскої на “Главкомі” цікава тим, що під час неї не лише були іще раз детально розібрані усі зазначені недоліки законопроекту, але й запропоновані цілком дієві рецепти щодо їх виправлення.

#ачотамвпресцентріглавкома 15 жовтня 2019 в прес-центрі Главкому прес-конференція на тему: «Проект закону щодо державного регулювання грального бізнесу. Ризики та системні помилки» Учасники: Агія Загребельська, колишня державна уповноважена Антимонопольного Комітету України; Юрій Ніколов, журналіст видання «Наші Гроші». Учасники заходу проаналізують законопроект щодо регулювання грального бізнесу, яка доля чекатиме на точки ігрових автоматів, маскування ігрових автоматів під букмекерство та лотереї, в яку суму оцінюється нелегальний ринок і що може посприяти легалізації, питання створення Комісії з розвитку та регулювання азартних ігор.

Posted by Главком on Tuesday, October 15, 2019

Агія Загребельска щодо контролю за легальністю гральних автоматів:

– Максимальна кількість контролю має бути передана в руки населення. Тому що хто, як не ми, максимально зацікавлений щоб було менше нелегальних гральних закладів. Є дуже простий інструмент, як проконтролювати чи легальний гральний автомат, чи нелегальний. Якщо автомат легальний – то він повинен бути підключений до електронної системи прийняття ставок і зареєстрований у єдиному державному реєстрі. Як ви зможете дізнатися, чи легальний автомат? На автомат має бути інтегрований QR-код, таким чином, щоб він не міг бути фізично видалений. І будь яка особа за допомогою мобільного телефону повинна мати змогу проскануватии цей код і відразу на своєму екрані побачити, чи він є легальним. І в разі, якщо цей автомат перебуває поза межами регулювання держави, повинна бути можливість одним натисканням кнопки відправлення інформації про наявність такого автомату у відповідний контрольний органі. І після цього цей орган не повинен проводити жодних експертиз, перевірок, а просто приїжджати і забирати цей автомат. Таким чином ми з вами будемо виконувати функцію контролерів.

Юрій Ніколов щодо умови розміщення гральних закладів:

– Останнім законопроектом регламентовано, де будуть розміщуватись (гральні салони, – ЛЛ). Там написано: “не в житловому фонді”. Що означає ця фраза? До мене потрапляла перша версія законопроекту, де було написано, що заборонено розміщувати будь-які гральні заклади “в житлових будинках”. А тепер зверніть увагу на відмінність: (попередній варіант законопроекту передбачав, що) якщо це житловий будинок, то на першому поверсі не може бути розміщено. Але якщо заборона лише на житловий фонд (як у теперішньому варіанті) – то смію вас завірити, це не житловий фонд. Там приміщення переведені у нежитловий фонд. Тобто не менше тисячі салонів ми отримаємо по всій Україні.