Баум визнав, що саме він писав законопроект про ігорку

Законопроект про легалізацію грального бізнесу, який фахівці Верховної Ради визнали не готовим до прийняття, а журналісти і експерти – явно лобістським, готувала людина, яку пов’язують з російським кримінальним світом Борис Баум, разом з колишнім юристом букмекерської контори “Парі Матч”.

Про це йдеться у програмі ШУСТРОВА LIVE на телеканалі “Еспресо”.

Автори програми нагадують, що писався проект закону у глибокій таємниці, без залучення фахівців, міжнародних інвесторів та громадськості. Пізніше стало відомо, що готувався він в інтересах фактично діючих в Україні нелегально букмекерських компаній.

“За дорученням президента Зеленського відповідальними за розробку призначили прем’єра Гончарука, міністра фінансів Маркарову чпікера парламенту Разумкова та голову фракції “Слуга нарподу” Арахамію. Останньому змі закидають лобіювання інтересів двох беттінгових компаній – “Фаворит” та “ПаріМатч”. Тоді як текст майбутнього закону писав нібито друг Арахамії, юрист компанії “ЕтернаЛоє”, а в минулому співробітник букмекерської контори Андрій Астапов”, – розповідають журналісти.

Арахамія на камеру визнав зв’язок з Астаповим і зустріч і з букмекерами. “Я знаю Андрія Астапова багато років, як юриста, який займався міжнародними справами…. І я зустрічався майже зі всіма учасниками так званого ринку”, – сказав голова фракції.

Основним же сірим же кардиналом у просуванні букмекерських контор на українському гральному ринку виявився виходець з Росії (нині має латвійський паспорт) Борис Баум. Він є власником ігрової офшорної компанії (тобто має пряму зацікавленість у цій сфері) і широкі зв’язки з російським кримінальним угрупуванням “Лужніківські”. Під час розробки законопроекту він був частим гостем у фінансовому комітеті як експерт, що нібито представляє інтереси Офісу президента.

“Еспресо” вдалося  поговорити  з самим Баумом і він визнав, що долучитися до розробки законопроекту про легалізацію його запросив ніхто інший, як знайомий Давида Арахамії юрист “ПаріМатч” Андрій Остапов. Він також підтвердив, що розробляв законопроект з Офісом президента.

“Дальше совместно, со всеми ними, и с Офисом президента, мы сделали концепцию развития общего игорного бизнеса где все направления учтены”, – сказав Баум.