Цікаво, а профільний міністр взагалі законопроект читала?

Міністр фінансів Оксана Маркарова (її відомство згідно із законом має контролювати лотерейний ринок, хоча зовсім цього не робить) стверджує, що, згідно із існуючим законопроектом про легалізацію ігорки в Україні з вулиць мають бути прибрані гральні зали, а також  ліквідовані гральні автомати під виглядом лотерейних терміналів.

У всякому разі це випливає із інтерв’ю Маркарової, опублікованого виданням “Економічна правда”.

“Цей бізнес, безумовно, повинен бути в легальному полі, але в легальному полі він повинен бути правильно. Має відбутися не легалізація всього того, що відбувається біля кожної станції метро і в кожному житловому кварталі. Легалізація має відбутися в дуже контрольованому середовищі. Ми запропонували, щоб це було в готелях, і більшість учасників робочої групи, яка працювала над цим законопроектом, це підтримала”, – стверджує Маркарова.

Вона також додає, що “квазі-лотереї не повинні бути легалізовані у чинному варіанті”.

Втім, як відомо із численних коментарів експертів, законопроект зовсім не передбачає прибирання тіньових гральних закладів з вулиць міст. Навпаки, він дає можливість легалізуватися усіляким лото-матам, бетртінг-машинам та ставкоматам (тобто, тим самим згаданим Маркаровою “квазі-лотереям”). Причому вони спокійно зможуть розмішуватися на перших поверхах будинків, у приміщеннях, що формально не належать до житлового фонду. Це повністю суперечить ідеї територіального обмеження розміщення гральних закладів.