Призведе до небезпечного розвитку азартних ігор: в АМКУ розкритикували проект Ради про гральний бізнес

В Антимонопольному комітеті України заявили, що законопроект Верховної Ради щодо легалізації грального бізнесу містить ряд системних недоробок, зокрема, у питанні розмежування лотерей і заборонених на території країни азартних ігор, і його прийняття загрожує небезпечними соціальними наслідками.

Про це заявила начальник відділу адміністративних і загальних послуг департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничих сфер АМКУ Галина Верцимаха на круглому столі в ІА “Укрінформ”.

На думку експерта, найбезпечніший вид азартних ігор – лотереї, внаслідок прийняття проекту виявиться в невигідному становищі у зрівнянні з іншими конторами, які до цього активно маскувалися під виглядом лотерей.

“Я озвучу неофіційну позицію комітету. Ми згодні, що проект потребує доопрацювання, основний момент – проект не вирішить проблеми розмежування між лотереями і азартними іграми, які маскуються лотерейною діяльністю. В проекті відсутні поняття про те, що таке лотерейне обладнання, а що – для азартних ігор. Також є питання стосовно жорстких вимог до операторів лотерей на відміну від інших видів азартних ігор”, – зазначила представник АМКУ.

Галина Верцимаха розповіла про наслідки прийняття законопроекту в чинній редакції. Вона підкреслила, що незабаром АМКУ опублікує відповідний лист з розгорнутим аналізом документа.

“Ці проблеми не призведуть до легалізації азартних ігор, лише до їх небезпечного розвитку. Негативні наслідки, які ми бачимо – це і соціальна складова і лудомания. Лотерея є найбезпечнішим видом такої діяльності і це не враховано в проекті. Така позиція буде озвучена АМКУ офіційно”, – додала вона.