Легалізація, чи перерозподіл тіньових потоків: експерт аналізує ситуацію навколо законопроекту

Поточна базова версія законопроекту про легалізацію грального бізнесу містить масу суттєвих недоліків. Це викликає невдоволення навіть у значної частини представників пропрезидентської сили. Відтак, з’явилася певна кількість альтернативних законопроектів. Це, втім, свідчить, що наразі існує серйозна боротьба лоббістів від грального бізнесу, на меті у яких – заробити гроші для себе, а не захистити суспільство від ігроманії чи наповнити бюджет.

Таку думку в у своїй статті на ресурсі “Слово і діло” висловив політолог Олександр Радчук.

“Велика кількість альтернативних законопроектів свідчить про боротьбу кількох різних лобістських груп за сферу грального бізнесу. Деякі з них можуть навіть не пересікатися за напрямами своєї діяльності, але просто діють паралельно, намагаючись долучити потрібні їм норми до нового закону”, – зазначає експерт.

Він також зауважує, що, з огляду на те, що сьогодні відбувається навколо питання легалізації ігорки, президентській команді не вдасться виконати свою обіцяну – перевести гральний бізнес у легальне русло і наповнити бюджет.

“В умовах слабкого державного регулювання та фактичного невтручання правоохоронних органів у сферу грального бізнесу, його легалізація, вочевидь, стане все-таки номінальною подією, а бюджет не помітить потоку потужного надходження від сфери азартного бізнесу. Вже зараз ця сфера дуже неконтрольована, а після легалізації відбудеться частковий перерозподіл “тіньових потоків”. При цьому держава у бюджет в кращому разі отримає не більше 25% від справжніх обертів грального бізнесу. Не кажучи вже про супутні проблеми в суспільстві, пов’язані із лудоманією та особистими фінансовими кризами громадян”, – резюмує Олександр Радчук.