Суцільний негатив: експерти розкритикували урядовий законопроект про ігорку

Навколо питання легалізації грального бізнесу продовжується досить жвава дискусія в суспільстві і зокрема в експертному середовищі. Черговий раз аналізували аспекти законопроекту, який пропонує уряд, під час круглого столу, організованого “Українським інститутом майбутнього”.

Про це пише видання dengi.ua.

Так, експерт програми реформування правоохоронної та судової систем УІМ Олександр Чабаненко зазначив, що законопроект відкриває дорогу на український гральний ринок представникам країни-агресора.

“У законопроекті закладена можливість працювати букмекерам, пов’язаним з країною агресором, а також з представниками офшорних зон”, – наголосив експерт.

У свою чергу начальник відділу адміністративних і загальних послуг Департаменту досліджень і розслідувань ринків невиробничої сфери Антимонопольного комітету Галина Верцимаха зазначила, що норми законопроекту у теперішньому вигляді провокуватимуть розвиток ігроманії в суспільстві.

“Норми, прописані в законопроекті, призведуть не до легалізації азартних ігор, а ще й до додаткового розвитку цього ринку. Такий розвиток є найбільш небезпечним, оскільки це і соціальна складова, і лудомания – це все ті негативні наслідки, які ми фактично бачимо сьогодні”, – сказала чиновниця.

Не вірять в успіх законопроекту, зокрема щодо фінансової складової, навіть представники самого ринку.

“Ніяких надходжень до бюджету у розмірі 3 млрд – те, що закладено – не буде. Таке вже було в уряді Яресько (міністр фінансів 2014-2016 рр. – ред.). Тоді теж було закладено 5 млрд. Навіть якщо скласти всі ті цифри, які зараз в законі, ну ніколи не вийде 3 мільярди”, – вважає голова Спілки підприємств грального бізнесу Юрій Кожема.

А експерт у сфері грального бізнесу Володимир Мілевський переконаний, що в такому вигляді законопроект приймати не можна в жодному випадку.

“Гіршого законопроекту ми не бачили взагалі. Це більше на якийсь твір схоже. Саме тому ми до цих пір не сформулювали якихось конкретних зауважень до нього, тому що законопроект містить системні помилки. Автори не володіли необхідною кількістю вихідних даних”, – вважає експерт.

Таким чином, експерти зійшлись на думці, що проект потребує суттєвого доопрацювання.