Зовсім, як пацюки: куди веде Україну закон про азартні ігри

Потужне гральне лобі в Австралії змогло протягнути вигідні для азартного бізнесу закони. У результаті сьогодні сотні тисяч австралійців є гральнозалежними. Австралійські ж політики й уряд фактично “підсіли на голку” грального бізнесу і, судячи з усього, така сама ситуація ближчим часом чекає й Україну.

Про це йде мова у статті видання “Апостроф”, де аналізуються кадри фільму “Нація ігроманів“, знятого австралійськими документалістами та показаного на каналі “Еспресо ТБ”.

“У нас є давня традиція, коли політики і чиновники в результаті виявляються лобістами грального бізнесу. У цих людей дуже тісні зв’язки в уряді. Вони знають всіх. Казино, паби і гральні клуби – не просто лобіюються Лейбористської і Ліберальною партією, вони входять до складу Лейбористської і Ліберальної партії “, – цитує видання, депутата палати представників парламенту Австралії Боба Окшотта.

“Чи не правда, до болю нагадує українську ситуацію, де головним лобістом грального бізнесу виявився глава фракції “Слуга народу” в парламенті”, – запитують журналісти видання, нагадуючи, що наразі український закон про легалізацію писався фактично букмекерами та для букмекерів.

Що стосується Австралії, то там сьогодні діють сотні тисяч одноруких бандитів, ламаючи людські долі і руйнуючи сім’ї. У фільми – приклади таких зруйнованих доль.

“У мене був вдалий шлюб, щаслива сім’я. Але після розлучення все скінчилося – по вихідним поруч зі мною не було дітей. Але були гральні автомати. Гральний салон замінив мені суспільне життя. Я приходила, закурювала сигарету, ставила поруч келих вина і сідала за гральний автомат. Це здавалося мені раєм. Я не відчула, як опинилася в капкані … “, – згадує художниця Джулія Карпасакіс.

“Приходиш до тями, лише коли в гаманці закінчуються гроші. Тебе охоплює паніка – неоплачені комунальні рахунки, нічим годувати дітей … Я не пам’ятаю, як в той день вийшла з салону, пам’ятаю тільки, як кудись їхала з єдиною думкою – вбити себе. Але замість цього пограбувала магазин, погрожуючи продавщиці ножем “, – розповідає інша жертва гральної індустрії.

“Як бачимо, досвід Австралії не обіцяє нічого хорошого для України. Якщо наш уряд підсяде на “голку” легких грошей від грального бізнесу, які будуть надходити в бюджет, воно з цієї голки так просто “не зіскочить”. Так, бюджет буде наповнюватися, але якою ціною? Ціною покалічених доль, зруйнованих сімей, нещасних дітей. Ціною людських життів, в кінці кінців. Чи готові українці піти таким шляхом? Ще є час все виправити”, – роблять висновок журналісти.