А якщо без рожевих окулярів? Суд виправдав дочку російського банку за обслуговування операцій з азартним бізнесом

Як відомо, гральний бізнес в Україні заборонено ще з 2009 року. З того часу держава намагалася з ним боротися різними методами. Наприклад Нацбанк у грудні 2018 року спробував накласти штраф на українську дочку російського “Сбербанку” за те, що та проводила операції з компаніями, пов’язаними з ігоркою. Але з цього поки мало що вийшло.

Це випливає із матеріалу “Мінфіну“, який досліджував це питання.

Так, за повідомленням видання, наразі НБУ намагається оскаржити судовий програш щодо штрафу у розмірі 95 млн грн.

“Нацбанк оскаржив рішення судів попередніх інстанцій про скасування накладення 94,737 млн грн штрафу на АТ “Сбербанк” за ризикову діяльність в сфері фінансового моніторингу та інші порушення… Відповідне рішення суд першої інстанції прийняв у вересні 2019 року, а в грудні суд апеляційної інстанції залишив без задоволення скаргу Національного банку”, – йдеться у статті.

Як повідомляє видання, однією з причин штрафів стало проведення фінансових операцій, “які полягають в розрахунках платіжними картами за кордоном в установах, які проводять азартні ігри (казино) на загальну суму в гривневому еквіваленті понад 60 млн грн”.

При цьому після отримання попереднього акту перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком такої ризикової діяльності, “Сбербанк” не припинив її, змінив схему видачу готівки і в рази збільшив обсяг операцій, йдеться у повідомленні/ Попри це, у вересні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення НБУ про накладення 95 млн грн штрафу на Ощадбанк. Після цього Нацбанк подав апеляцію на це рішення.