Депутатам на замітку: що треба виправити в законопроекті про гральний бізнес

В процесі обговорення прийнятого у першому читанні законопроекту 2285-д на експертному і громадському рівні виокремилися основні недоліки документу, які роблять його таким, що спотворює його головну ідею – захистити суспільство від грального бізнесу.

Про ці недоліки, з посиланням на експертів, йдеться в публікації “Українських новин”.

Найбільш проблемними, на думку журналістів, є наступні положення документу:

– Висока вартість ліцензійна право займатися гральним бізнесом (до 18 млн. грн.), а також те, що податки на валовий дохід та прибуток, що передбачені даним законопроектом – не є сумісними. Це суперечить світовій практиці і швидше спрацює не на легалізацію, а на подальшу тінізацію грального бізнесу. А передбачений законопроектом податок на виграш у розмірі 18 процентів від суми – також не зробить легальні гральні заклади привабливішими за нелегальні.

– Законопроектом передбачене створення Комісії з розвитку й регулювання  азартних ігор. Натомість насторожують вельми широкі повноваження Комісії і слабкий контроль її діяльності з боку держави.

– Законопроект допускає передачу здійснення онлайн-моніторингу приватній структурі, що вбиває первинну мету цієї ідеї. Відтак, держава може бути позбавлена дієвого контролю за операторами

– Проблеми щодо розміщення гральних закладів – положення закону, передовсім щодо букмекерських пунктів,  виписані таким чином, що суперечать міжнародній практиці.

“Без відповіді залишається безліч питань, але є надія, що законодавці почують думки експертів і ринку, а вищеописані кроки поліпшать законопроект і зроблять ринок реально працюючим”, – резюмують автори матеріалу.