Спершу надійна система контролю, потім – легалізація: поради від міжнародного експерта

Не винаходити велосипед при легалізації грального бізнесу, а використати напрацьовані десятиліттями практики, радить Керуючий партнер юридичної фірми Pharumlegal EU (Брюссель) і експерт з лотерей і азартних ігор Філіпп Влеммінк.

Про це його колонка у виданні НВ під назвою “Україна занадто поспішає. Як створити ефективну законодавчу базу для азартних ігор“.

На думку Влеммінка, наразі український парламент діє занадто швидко, не враховуючи наслідків свого вибору.

“Це негативно вплине на Україну. А українським операторам грального бізнесу, цілком можливо, загрожує переслідування в кримінальних судах європейських країн”, – говорить експерт.

Аби убезпечитися від негативних наслідків легалізації грального бізнесу, пише Влеммінк, передовсім потрібно створити в Україні надійну і ефективну систему державного контролю за операторами ігорки.

“Регулюючий орган повинен бути створений, укомплектований і повністю функціонувати, до того, як буде видана будь-яка ліцензія. Тільки після того, як буде створена вся структура для ефективного регулюючого нагляду, можна перейти до видачі ліцензій і концесій”, – наполягає бельгійський спеціаліст.

Він також звертає увагу й на інші недоліки поточного законопроекту, серед яких – слабкий захист суспільства від лудоманії, та надання доступу зарубіжним гравцям до українських гральних закладів.

“Європейський Суд не вітає залучення гравців з-за кордону, оскільки національний регулятор не здатний захистити таких іноземних гравців (мова йде, наприклад, про те, що іноземні громадяни не значаться в національній базі самообмеження осіб/ігроманів). Багато держав-членів ЄС, швидше за все, заблокують українських ліцензіатів і навіть будуть переслідувати їх в своїх кримінальних судах, якщо вони запропонують свої онлайн-ігри споживачам, які проживають за межами України”, – говорить Філіпп Влеммінк.