Гра на користь росіян: журналісти ЛБ про негативну трансформацію ідеї легалізації

Ідея на “5 зірочок” щодо правильної легалізації грального бізнесу, яку на самому початку презентував президент, у результаті маніпуляцій із законопроектом перетворилася на нещасні “3 зірочки”, та щей з російськими присмаком.

Такий висновок у своєму відеоблозі на сайті видання “Лівий берег” робить журналістка Діана Буцко.

Вона звертає увагу, що внаслідок “коригування” депутатами першопочаткової ідеї щодо значного обмеження поширення гральних закладів, наразі законопроект містить норми, які дозволять гральному бізнесу функціонувати на базі готелів 3 та 4 зірки (тобто, практично скрізь).

“Критики законопроекту кажуть, що від нього найбільше виграють два букмекери “Фаворит” та “Парі Матч”, які щонайменше консультували депутатів, і, можливо, навіть писали цей законопроект”, – зазначає Буцко.

Серед преференцій, які отримають згадані букмекери – непропорційна низька вартість ліцензії для них, явні бар’єри для виходу на ринок їх конкурентів тощо.

“Таких преференцій на користь букмекерів у законопроекті чимало. А за цим всім стирчать російські вуха, як би це не було дивно”, – зазначає журналістка.