Все, капець, тепер він володар кілець: як Бамуа коронували на повелителя української ігорки

Спершу, це були лише чутки. Ну, крутиться російсько-латвійський зайда Баум в комітеті парламенту, де вирішується доля українського грального бізнесу. Може випадково зайшов. Потім – виявилося, що він там не просто так, а із санкції Офісу президента. І що суттєво впливає на текст самого документу. І от тепер виявляється (а про це, фактично, заявив і сам Баум, і представники ОП) що він встиг виторгувати собі місце… голови тієї самої комісії, яка, згідно закону, контролюватиме увесь азарт в країні. Звичайно ж, без усілякого тобі конкурсу. Ніфіга собі кар’єра в хлопчини!

Команда “Наших грошей з Денисом Бігусом” і, передовсім, Аліса Юрченко провернули чималу справу, буквально силоміць витягуючи із представників “Слуги народу” – як в парламенті, так і в Офісі президента – інформацію: а що, власне, робить у Верховній Раді Борис Баум, котрого вважають причетним до російських кримінальних схем. І накопали купру цікавої інформації, яку й показали у своєму сюжеті.

Повністю переповідати сюжети від Бігуса справа марна, там завжди все досить лаконічно і системно. Тому для затравки лише кілька тез.

1. Баума поставили керувати підготовкою законопроекту про ігорку на самій горі. Тобто – в Офісі президента. Конкретно – заступник керівника Офісу Кирило Тимошенко. А привів його в ОП головний “слуга народу” в парламенті” Давид Арахамія. Втім, представник “Слуги народу” не зміг пояснити, за які такі заслуги Баум отримав це високе покровительство. Ба, навіть не зміг згадати, яким саме казино Баум керував.

2. Баум, попри отримане (начебто) завдяки самому Зеленському українське громадянство, до сих пір є… громадянином Латвії. Хоча це суперечить українському законодавству. У всякому разі, як офіційний документ він демонструє саме латвійський паспорт.

3. Баум активно співпрацював з досить сумнівним російським бізнесом. І в Офісі президента це офіційно визнали. Зробили лише ремарку, що це було до війни. Але злукавили, бо свої російські контакти Баум не припиняв і протягом  2014 року, тобто вже після початку бойових дій.

4. Коли рішення про те, що саме Баум керуватиме українською комісією з гральних ігор, приймалося на рівні Офісу президента, нікого не збентежило те, що, взагалі-то, керівник такого рівня мав би обиратись через конкурс. Ні, звичайно, на камеру всі “слуги народу” в один голос говорять, що призначення без конкурсу – це чиста корупція і взагалі “беспрєдєл”. Але вже проштовхнули цей пункт через перше читання і активно підводять до другого.

5. І остання деталь. Вважається, що Баум був присутнім буквально на всіх засіданнях робочої групи в комітеті Ради, де обговорювались питання грального бізнесу. Але це не так. Його не було на засіданнях, де говорили про шкоду від ігорки і лудоманію. Ось такий він, козирний інтерес бізнесмена Баума