Міжнародний досвід оподаткування ігорки: чому авторам законопроекту варто підключити здоровий глузд

У частині оподаткування грального бізнесу склалася досить цікава ситуація, коли галузь пропонується обкласти фактично трьома видами податків-платежів. Це суперечить не тільки світовій практиці, а й здоровому глузду.

Про це йдеться у статті “Як запустити ринок азартних ігор: досвід країн-сусідок для України” на “Українських новинах”.

У матеріалі, зокрема, розповідається, що гральний бізнес  буде обкладатися такими видами податків:  GGR (або податок на валовий дохід), податок на прибуток, та плата за ліцензію (що також, фактично, можна вважати певним видом оподаткування). При цьому розміри відрахувань замість спонукати бізнес працювати у білу – фактично заганятимуть його в тінь і не дозволять зайти притомним інвесторам.

Для того, щоб цього не сталося, говориться у матеріалі, Україні варто вивчити практику інших країнах, де розмір податків для грального бізнесу є збалансованим.

Автор статті також звертає увагу на питання адміністрування податків, що неможливо без повноцінної системи онлайн-моніторингу. А її, як відомо, у законопроекті пропонують ввести лише через 2,5 роки після запуску ринку.

Досліджує автор матеріалу і питання оподаткування виграшів учасників гри, яке у поточному законопроекті  також недопрацьоване.

“Поки Верховна Рада України пішла на тривале голосування нового Земельного кодексу України, у депутатів є час ще раз вивчити європейську і світову практику оподаткування гемблінгу, зустрітися з представниками ринку і прийти до консенсусу”, – підкреслює автор матеріалу.