Про квиток із тюрми для болгарського грального короля і українські аналогії

Телеграм-канал “Котимося!” (Катимся) опублікував цікаві подробиці історії з гральним магнатом із Болгарії Василем Божковим. У цій історії чітко помітний слід російських спецслужб, які, звичайно ж не за так, допомагають магнату уникнути покарання по відразу декільком суттєвим кримінальним статтям на батьківщині.

Наприкінці січня прокуратура Болгарії оголосила в міжнародний розшук одного з найбагатших громадян країни – олігарха Васила Божкова, якого називають “королем азартних ігор”. Бізнесмен є співвласником відповідних закладів відразу в декількох країнах – Болагріі, Грузії, Молдові та інших. Казначейство Болгарії підрахувало, що в результаті злочинної діяльності чиновників, які сприяли Божкову, держава недорахувалася понад 100 млн євро. А за даними прокуратури, гральні компанії олігарха залишаються винні держскарбниці більше 300 млн євро податків.

Обшуки пройшли по всій країні – в держустановах і офісах олігарха. Затримали всю комісію з азартних ігор країни – керівника, помічників, більше десяти службовців комісії. Божков підозрюється в керівництві злочинним угрупованням, відмиванні грошей, спробі підкупу – всього сім статей. Сам же Божков, після того, як зрозумів, що запахло паленим, утік до ОАЕ Зараз Болгарія, природно, вимагає його видачі.

І от тут найцікавіше. До Болгарії прибув, на секундочку, цілий Сергій Наришкін, голова Служби зовнішньої розвідки РФ. І, схоже не просто так, а щоб відмазати грального короля. Бо інакше звідки реакція віце-спікера парламенту Болгарії, який звинуватив СЗР РФ у спробі організувати виїзд Божкова в Росію, використовуючи свої зв’язки з лідерами ОАЕ?

Як пише канал, “ні у кого не викликає немає сумнівів, що в Москві Божков буде відчувати себе як вдома. Людина з такими зв’язками в кримінальному та політичному світі Росії стане в нагоді. Там вже багато таких “олігархів”. Питання в вартості квитка. Дуже цікаво, скільки коштує, щоб за тобою прислали цілого главу СЗР”.

Щодо українських аналогій – то у нас також є свій гральний “божков”, якого облизують на самому високому рівні. На прізвище Баум. Він також утікач, але не в Росію, а навпаки, звідтам. І, схоже, Баум теж відчуватиме себе в Україні, як удома, адже йому пророкують суперпосаду – керівника української комісії з азарту.

Тож ми, як і автори каналу “Котимося!”, запитаємо й своїх читачів: як ви думаєте, скільки коштує такий “квиток”, аби дахом для нього були цілий заступник Офісу президента і голова правлячої фракції в парламенті?