Недолугий і непідйомний: УН про причин затримки і економічну складову законопроекту про легалізацію

Надмірна тривалість процесу опрацювання законопроекту про легалізацію грального бізнесу має досить чіткі причини: документ був погано підготовлений як з юридичної точки зору, так і змістовно. Одним із суттєвих його недоліків стало слабке пропрацювання економічної складової легалізації.

Про це пишуть “Українські новини”.

“Законопроект, який повинен легалізувати азартні ігри, до сих пір не прийнятий. І слід зазначити, що не в останню чергу через незадовільну підготовку законопроекту №2285 Кабінетом міністрів України. Слід нагадати, що він був погано підготовлений не тільки з юридичної точки зору, але і в змістовному плані. Причиною цьому послужила повна відсутність діалогу з бізнесом при його підготовці, а також відсутність компетентності у фахівців профільних відомств. Незрозуміло, з якої причини, але всупереч положенням Регламенту ВР, законопроект не містив економічних розрахунків прибутку для бюджету, який повинен був привнести з собою. У розрахунках плуталися і самі чиновники, які були призначені відповідальними за його прийняття. Так, прем’єр-міністр України запевняв, що легалізація грального бізнесу дасть бюджету більше 3 млрд.грн. Міністр фінансів України О.Маркарова говорила про суму 4 млрд.грн. Окремі політики з фракції Слуга народу говорили про дохід для бюджету до 10 млрд.грн”, – пише автор статті.

Такий різнобій думок виник саме тому, що чиновники не розуміли обсягу ринку і моделі оподаткування, яку слід застосувати, для легалізації галузі. І лише зараз народні обранці все ж прийшли до думки, що та модель оподаткування, яка є в Україні, може поставити ринок в досить непривабливе становище.

“Уже при доопрацюванні законопроекту 2285 народні депутати України прийшли до висновку, що легалізувати галузь без змін до Податкового кодексу України не вийде. Вірніше, їм довелося відповісти собі на питання, що вони хочуть: спробувати безмірно наповнити бюджет, або все ж вивести ринок і тіні. А детінізація неможлива без зниження податкового навантаження до розумної”, – йдеться у статті.

Відтак наразі розглядаються різні варіанти зниження податкового тиску на гральний бізнес, які дозволять знайти баланс між потребами державного бюджету і бізнесменів

Детальніше про це читайте у матеріалі УН – “Парламент знову ризикує завести в глухий кут легалізацію грального бізнесу“.