Проблеми і курйози “гарячих ліній”

Повідомлення від громадян справді можуть стати серйозною допомогою для влади у справі боротьби з порушеннями у сфері тіньового азарту. Звичайно, подібну системну роботу потрібно було починати давно – відразу після набуття чинності закону про “Заборону грального бізнесу” ще у 2009 році.

На жаль, українська поліція додумалася до цього лише зараз – ЛЛ писав, що тільки у лютому 2020-го в областях нарешті запрацювали відповідні “гарячі лінії”.

Втім, в урядовому контакт-центрі, як повідомляє УК,  така лінія – за номером 1545 – створена дещо раніше – наприкінці 2019 року. З того часу на неї надійшло близько 400 звернень (більшість анонімних). Це, насправді, не так уже й мало.

У той же час, головна проблема в тому, що окрім реєстрації повідомлень, потрібна ще й робота щодо реагування на них відповідними правоохоронними органами. А ті в значній частині випадків – можуть лише провести поверхневу перевірку.

Ось наприклад, УК пише, що, отримавши повідомлення від громадянина про гральну точку у Києві поліція спромоглася лише здійснити перевірку цього факту.

“Встановлено, що за вказаною адресою розташовано приміщення, в якому раніше був гральний заклад. 20 грудня 2019 року, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2019 р. №1325р “Про протидію гральному бізнесу”, цей заклад зачинено, вивіску та стіни будівлі обклеєні чорною плівкою”.

Але ж ні для кого не секрет, що сьогодні за “чорними плівками” досі нерідко ховаються казино і зали гральних автоматів. Вивіски вони знімають, а самі пускають відвідувачів “по дзвінку”.

Бувають в роботі “гарячих ліній” і відверто абсурдні випадки. Так, заявник з Конотопу Сумської області звернувся із проханням… відновити діяльність букмекерської контори “Фаворит Спорт” та інших букмекерських контор, у яких роблять ставки на спорт, у його місті.

Цікава при цьому реакція поліції: “Конотопський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області повідомив, що за фактом звернення було проведено перевірку і надано роз’яснення…”.

Горе-прихильнику ігорки пояснили, що гральні автомати і букмекерство в Україні – незаконні.

Загалом, звичайно, ініціатива щодо “гарячих ліній”, справа корисна. Але якщо вона не закінчується лише на відписках щодо “проведення перевірки”. Тай останні необдумані ініціативи влади по гральному бізнесу можуть призвести до того, що дзвінків із вимогами “дайте пограти!” може все більшати. Влада хоче ігорку? Має бути готовою до наслідків.