Від стриманого оптимізму, до повного негативу: експерти знову розбирали закон про легалізацію

Ось уже минула зима, встиг змінитися уряд, а обіцяний законопроект про легалізацію грального бізнесу досі не готовий до другого читання. Більше того, навколо його положень як і півроку тому точаться гарячі дискусії, в основному в досить критичному ключі.

Одна з таких дискусій відбулася під час круглого столу “Легалізація грального бізнесу” відкриваємо карти” в ефірі “Українського радіо”.

З повною аудіо версією обговорення під час круглого столу можна ознайомитися за цим посиланням на сайті УР. Ми ж пропонуємо декілька тез і цитат від учасників дискусії. 

Народний депутат фракції “Слуга народу”, замголови комітету ВР з антикорупційної політики Галина Яненко (щодо питання гральних автоматів):

“Більше всього дискусій, в тому числі і у мене, викликають питання ігрових автоматів – чи будуть вони взагалі (узаконені, – Ред.), чи “доживуть вони до другого читання, чи буду повністю вичищені. Тому що концепція полягає в тому, щоб істотно зменшити їх кількість, просто в рази, в порівнянні з тим, що є зараз. Але, скажу чесно, зараз йдуть дискусії про те, щоб взагалі заборонити цей вид грального бізнесу. Тому що від нього страждають люди з залежністю – так звані лудомани”

Віцепрезидент Української асоціації гральної індустрії Олексій Євченко (із загальною характеристикою):

“В мене є стриманий оптимізм щодо законопроекту 2285-Д, тому що до Верховної Ради було подано 13 законопроектів щодо легалізації ігрового бізнесу. Той, який ми маємо на сьогодні, врахував дуже багато правок спеціалістів, які були залучені в робочу групу. На мою думку, там є дуже багато речей, які на початку взагалі були загублені, наприклад, в тому законопроекті, який подавав Кабінет Міністрів”

Журналіст-розслідувач, співзасновник громадської організації “Наші гроші” Юрій Ніколов (із загальною характеристикою законопроекту): 

“Цей проект закону просто насичений корупційними лазівками, можливостями заробляти на чудовій ідеї легалізації грального бізнесу. Взяли хорошу ідею і спаскудили її. […] Навіть починаючи з фасадної вивіски на цьому законі, що держава буде контролювати весь цей бізнес через комісію, то ця комісія називається “комісія з розвитку грального бізнесу”. Ми намагаємося зменшити цю заразу – і називаємо комісію “з розвитку бізнесу”.

Ексопераційний директор однієї з гральних мереж Владислав Кметь (про те, як сформувався нелегальний бізнес в Україні):

“З 2009 року гральний бізнес був заборонений і підхоплений кримінальними елементами. Але ми всі розуміємо, що неможливо відкрити 5-6 тисяч закладів з вивісками на центральних вулицях найбільших міст без підтримки відповідних контролюючих органів. Тому питання не до криміналу, операторів грального бізнесу, а до тих, хто в цій країні контролює. Без них не обійшлося”.