Україні потрібен Литвин! Стоп, який Литвин ? – Шмигаль! Ой, знову не те – гральний бізнес!

І нічого-то ви, шановні читачі новин інтернету, не розумієте в економічній логіці. Чи логічній економіці… Не важливо, бо все не розумієте. А насправді все дуже просто: щоб врятувати країну від глобального економічного провалу (так-так, мова саме про недоотримані бюджетом коло 40 млрд грн за кілька останніх місяців) Шмигалю потрібно негайно легалізувати гральний бізнес! Бо він – годує, він лікує, і він – єдина панацея України!

Коли читаєш на серйозному, начебто, агентстві “Українські новини” статтю “План для грального бізнесу…” з такими меседжами – диву даєшся: адже це вже навіть не “план”, це гриби якісь, їй богу.

Ну як не заплакати, читаючи отаке:

“Гроші від легалізації грального бізнесу можуть стати тією чарівною паличкою, яка вирішить проблеми недофінансування медицини, але для цього Кабмін повинен зайняти активну позицію і стати лобістом азартних ігор в хорошому розумінні цього слова”.

Дорогий авторе, якщо ви шукаєте чарівну паличку – то може вже краще порадите Кабміну вивчитися малювати пентаграми, щоб викликати дух Гарі Поттера? Бо це виглядає більш реалістично, аніж швидкі гроші від ігорки… 

Повивчали б закордонних спеціалістів, знали б, що спочатку треба побудувати систему моніторингу, налагодити її та роботу контролюючого органу, дати бізнесу стати на ноги – і лише потім розраховувати на прибутки з цієї сфери. Інакше це не працює, бо за відсутності системи державного контролю – легалізуй, не легалізуй ігорку – усе одно матимеш “тінь”. Передовсім – у фінансовій частині цього бізнесу.

Може автор мав на увазі гроші за ліцензії? Ті самі чи то 1,5 чи 4 млрд гривень (точно вартість ніхто так і не порахував), за які їх хочуть продати? Так і тут досить сумнівною видається можливість заткнути ними 40-мільярдну діру в бюджеті. 

Уважний читач може закинути, що в статті йдеться гроші конкретно на медицину… Що ж. Тут теж логіка автора просто зворушує: мовляв, давайте лікувати коронавірус за рахунок ігорки. У перекладі це означає – за рахунок того, що наплодимо в країні десятки тисяч (а то й сотні тисяч, приклад Грузії це переконливо довів) хворих на лудоманію. Така собі, скажемо відверто, “медична альтернатива”.