Краще довше, та краще: що говорять про легалізацію експерти сьогодні

Легалізація грального бізнесу, і зокрема ухвалення відповідного закону, всупереч очікуванням влади виявилися непростою справою. Перш за все тому, що з самого початку влада невірно підійшла до вирішення цієї задачі: не залучила професіоналів, що справді розуміються на питанні, та була надто прихильною до лобістів.

Це призвело до провалу першого голосування за законопроект та появи тисяч правок після того, як його все ж таки прийняли у першому читанні.

Видання “Новое время” опитало експертів, на якій стадії сьогодні знаходиться документ та які перспективи щодо його винесення в сесійну залу парламенту.

На думку експерта РПР Михайла Соколова, головне в цьому процесі – зменшити негативний вплив грального бізнесу на суспільство і створити стійке культурне середовище для бізнесу. А затягування легалізації – є очікуваним, але не критичним.

“Краще більше часу витратити на підготовку і отримати стійкі правила гри, ніж зробити швидко, наштовхнутися на чергову кризу і знову щось перероблювати. Головне, щоб він не затягнувся до такого стану, що взагалі нічого не буде зроблено”, – вважає експерт.

Політолог Антон Кучухідзе вважає, що процес легалізації було провалено ще на етапі дискусії. Тому що депутати, начебто, проводили робочі групи з представниками сектора, але ці зустрічі виявилися формальними і рекомендацій, які висловлювали експерти, не були враховані. 

Окрім того, на його думку, у влади досі нема розуміння щодо фінансових показників легалізації. Хоча, каже експерт, “будь-який законопроект стратегічного характеру, як відкриття ринку землі, або легалізація грального бізнесу, повинен супроводжуватися розрахунками”.

Детальніше в матеріалі “Легалізація грального бізнесу: крок вперед, два назад“.