Повернення блудного казино: ЗМІ нагадують, що чекати від легалізації ігорки

Як відомо, у зв’язку із введенням карантину активність щодо законодавчого врегулювання питання грального бізнесу (як і всіх інших питань) наразі призупинена. Втім, легалізація й надалі продовжує обговорюватися на шпальтах українських видань.

Чергову статтю, у якій йдеться про основні проблеми легалізації, опублікував сайт FromUa.

Видання нагадує, що проблема нелегального грального бізнесу існує в Україні протягом багатьох років, і заборона, введена у 2009 році, її не вирішила. А прогалини у нормативній базі дозволили гральним автоматам працювати під виглядом лотерей.

“Їх власникам довелося купувати ліцензію у “Української національної лотереї”, щоб існувати легально… Їх легко було впізнати за символікою “національної лотереї” та підсвітці, що привертала увагу”, – пише видання.

З приходом до влади команди президента Зеленського розпочато процес легалізації грального бізнесу. Але він зіштовхнувся з чималими проблемами, однією з яких – став відвертий лобізм букмекерських контор.

“Значні поступки букмекерських організаціям пов’язують з тим, що їх представники залучалися до роботи над законопроектом. Решта гравців ринку виявилися не в самих виграшних умовах і виступили з різкою критикою… Однією з особливістей нового закону стане те, що українським букмекерським конторам можна не боятися конкуренції з боку впливових закордонних компаній або новачків ринку”, – зазначає видання.

Також журналісти торкнулися питання фінансових перспектив легалізації, зазначивши, що “поки законопроект не пройшов всі етапи затвердження, бюджет, за попередніми підрахунками, втрачає понад 10 млрд гривень щорічно”. От тільки, на жаль, не вказали, що ж це все-таки за підрахунки. Адже судячи з розбіжностей риторики українських можновладців, таких підрахунків офіційно насправді ніхто ніколи не проводив.