Міністром фінансів стане людина, відповідальна за розквіт нелегальної ігорки

Прислів’я “коней на переправі не міняють”, схоже, не про теперішню владу. У розпал епідемії коронавірусу і умовах явного насування економічної кризи влада вирішила змінили кілька ключових міністрів, серед яких і керівника Мінфіну.

Як пише видання “Букви”, новим очільником головного фінансового відомства стане такий собі Сергій Марченко, причетний до розквіту в країні гральних закладів під виглядом “національних лотерей”.

“Сергій Марченко був заступником міністра фінансів у 2016-2018 роках. Він відповідав зокрема за роботу з ігорним бізнесом і легалізацію його діяльності. В той час Кабмін видав законопроект, який фактично забезпечував монополію одного оператора лотерей – УНЛ”, – зазначає видання.

Тут варто нагадати, що саме у цей період в країні почали масово з’являтися нелегальні гральні точки, власники яких уклали договори з компанією “УНЛ” на проведення, начебто, лотерейної діяльності. Насправді ж – це були звичайнісіньки зали ігрових автоматів, заборонені законом. Їх характерною ознакою була брендована під УНЛ вивіска “національна лотерея”.

Видання нагадує, що у травні 2017 року Міністерство фінансів розробило проект ліцензійних умов для лотерейних компаній, який, фактично, викидав з ринку конкукрентів УНЛ, забезпечуючи їй максимум преференцій. Але проти тексту документу виступив Антимонопольний комітет України.

“Після чого Мінфін надіслав в АМКУ листа за підписом заступника міністра Сергія Марченка з вимогою погодити проект ліцумов. Після цього Марченка не раз пов’язували у ЗМІ з лобіюванням інтересів УНЛ”, – нагадують “Букви”.