Контроль з боку держави і захист суспільства: якою повинна бути адекватна легалізація ігорки

Для запровадження легального грального бізнесу Україні доцільно було б використати досвід інших країн, які вже успішно пройшли цей процес.

Про це йдеться у статті видання КП.Україна, де, зокрема, розповідається про досвід Румунії.

“(У Румунії) процес цей був поступовим, поділеним на правильні етапи. Все почалося зі створення спеціальної Комісії, потім був прийнятий закон про оподаткування, введено обов’язкове ліцензування, прописані вимоги до майданчиків і будівель… була розроблена схема залучення іноземних інвестицій”, – зазначають автори матеріалу.

У статті зазначається, що азартні ігри в Румунії поділені на категорії, а організатори повинні отримати окремі ліцензії для проведення різних типів розваг. Для отримання такого документу необхідно подати заявку на оформлення ліцензії, знайти відповідне приміщення, довести відсутність судимості керівника і законність стартового капіталу. Також необхідно мати гарантійний фонд виплати всіх виграшів. Тобто, вже на стартовому етапі потрібно дотримуватися всіх норм.

Відтак – і Україні було б варто використати подібний підхід.

“Зробити контроль за грою – автоматичним прозорим процесом. Так, законопроект повинен захищати людей із залежністю від негативного впливу ігор і не допускати до них неповнолітніх… Можлива, наприклад, ідентифікація за допомогою банківських карт або додатків. До реклами гральних закладів повинні бути чіткі жорсткі вимоги. Це стосується самого контенту і місць його розміщення”, – говориться в статті.

Автори  зазначають, що, як і в Румунії, в Україні варто було б запровадити законодавчі механізми, спрямовані на контроль азартних ігор, розвиток інших сфер за допомогою фінансування від операторів клубів. Повинні діяти постанови про прозору організацію грального процесу і його відповідальність перед суспільством.

“Можливо, Україна хоча б частково піде цим шляхом, який показав себе досить дієвим”, – резюмують автори матеріалу.