Казахстан дійшов думки, що контроль за обертами ігорки – обов’язковий

Влада Казахстану планує створити центр обліку ставок для контролю грошових операцій у сфері грального бізнесу, зокрема – у сфері букмекерства.

Про це заявила міністр культури і спорту країни Актоти Раімкулова на засіданні парламенту, коментуючи нові законодавчі ініціативи, передає inbusiness.kz.

За її словами, законопроект щодо грального бізнесу вводить механізми самообмеження для людей, які хочуть утриматися від участі в азартних іграх та парі. Окрім того, законопроект встановлює обмеження для букмекерів щодо можливості приймати ставки виключно на спортивні події.

За словами міністра, суттєвою проблемою для регулювання грального бізнесу в  Казахстані є відсутність даних щодо обертів букмекерських контор. Відтак, центр обліку ставок дозволить зменшити тіньові оберти у цій сфері.

“Пропонується створення центру обліку ставок, при цьому всі платежі, що надходять в букмекерську контору готівкою або через електронні платіжні системи, будуть враховуватися в ньому. Це дозволить виключити тіньовий оборот, підвищити збирання податків, спростить контроль”, – зазначила міністр.