У готелях 3-4* – це значить усюди: представники місцевої влади звернулися до президента з вимогою відкоригувати законопроект про легалізацію

Депутати Кременчуцької міськради Полтавської області наполягають, що норма законопроекту про легалізацію грального бізнесу щодо можливості розміщення гральних автоматів у 3-4 зіркових готелях суперечать інтересам суспільства і фактично дискредитує саму ідею легалізації.

Відповідне звернення, підготовлене депутатом Олександром Роженко, було направлено президенту України, пише місцеве інтернет-видання 05366.com.ua.

“Виникає питання: чи є у центрі цього законопроєкту інтереси простих людей? Мабуть, ні! Весь шлях довготривалої боротьби з азартними іграми зводиться нанівець. Ми повертаємось до того, що мали. Навіщо вкладати гроші в будівництво 5-ти зіркових готелів, якщо в майбутньому в тризірковому готельчику на 25 місць можна розгорнути діяльність ігрових автоматів, прибутки від яких будуть значно більші від самої готельної діяльності. Чи не розростуться такі “легальні ігрові готелі” як гриби після дощу у всіх населених пунктах? Вважаємо, що за такого підходу складно буде організувати адекватний контроль з боку держави для не допуску до гри лудоманів з низьким рівнем доходу або й без нього, що виносять з сім’ї останні кошти”, – йдеться в тексті звернення.

Депутати також зазначають, що законопроект “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор” з поправками до другого читання не містить обмежувальних норм щодо кількості гральних автоматів в країні з урахуванням численності населення та щодо заборони розміщення гральних автоматів (навіть у готелях) ближче, ніж 500 м до дошкільних закладів освіти, шкіл, дитячих розважальних центрів.

“Депутати Кременчуцької міської ради Полтавської області занепокоєні ситуацією, що складається навколо запущеного механізму легалізації азартних ігор в Україні. У зв’язку з наведеним, вимагаємо здійснити якісне доопрацювання тексту законопроєкту № 2285-д “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор” для ухвалення його у другому читанні та докласти максимум зусиль у запровадженні в майбутньому ефективно діючого механізму правового регулювання грального бізнесу, при цьому не допустивши неконтрольованого розповсюдження по всій Україні залів гральних автоматів на територіях будівель, в яких розташовані готелі категорії “три зірки” та “чотири зірки”, – зазначає автор звернення депутат Роженко.